kestane balları

10 Jun

Balın Vücudumuza Sağladıkları

Ülkemiz Türkiye’nin heryerinde tüketildiğini gördüğümüz balın vücudumuza sağladığı yararları bu yazıda sizlerle beraber inceleyeceğiz.

Öncelikle bu yazıda belirteceğim en önemli şey, balın yararlarından bahsederken bal hangi durumda yararlı buna değinmek olacaktır. Bal eğer hakiki bal ise buradaki yararlar geçerli olacaktır.

Balın hakiki olup olmadığını anlamanın bir yolu ise, örneğin kestane balını bir kürdana damlatıp çakmak yardımı ile yakmak olacaktır. Eğer bal yanmıyorsa bal hakiki baldır. Eğer bal yanıyor ise içinde bolca glikoz bulunması sebebiyledir ve bal doğal yollar ile üretilmemiştir.

Balın yararlarına gelecek olursak; öksürüğü geçirir, kolesterolü düşürür, bolca enerji verir, bakterileri temizler, yüzdeki sivilceler üzerinde etkili olur. Ve daha birçok yararı bal sağlamaktadır.

Bal satışı yapan bu firma ise, kestane ballarının satışını yapmaktadır. Firma web sitesinde bal ile alakalı detaylı bilgiler verip bunları videolar sunarak zenginleştirmiştir.

Kapıda ödeme seçeneği ve kestane balı beğenmediğiniz takdirde iade etme imkânı sunan bu firma, diğer bal firmalarına nazaran güven bakımından oldukça üstünlük sağlamıştır. Firmanın web sitesine gitmek için yukarıdaki linklerden herhangi birisine tıklamanız yeterli olacaktır.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: