oyun haberleri

1 Mar

Gençler Arasında Teknoloji

Teknolojinin hangi alanında en fazla kullanımı sağlıyorsunuz diye bir soru sorsak, çocuk ve genç yaştaki insanların teknolojinin, oyun teknoloji alanını tercih edecekleri tahmin ediliyor.

İnternet üzerindeki bazı web sitelerinde yer alan oyun haberlerini yoğun bir ilgi gösteren çocuklar, ekseriyette ise gençler bu haberleri bir kaç sebepten dolayı inceliyor ve bilgi sahibi olabiliyorlar.

Birinci sebep, oyun üreten yazılım firmalarının paylaştığı içerikler ile alakalı. Yazılım firmaları çıkaracakları yeni oyunların minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini paylaşıyor ve oyun sever takipçiler bu konuda bilgi sahibi olabiliyor.

Bir diğer husus ise, genel olarak oyunu üreten yazılım firmasının, oyun yapım aşamasındayken yapmış olduğu, oyunun türünü ve aşama sistemine bağlı olarak oyuna entegre ettiği oyun hileleridir. Oyun hileleri ile bir bölümü kolayca geçebilir, oyun hilesi şifre tarzında ise, şifreyi yazarak oyunda çeşitli eşyalar ve özel güçler elde edebilirsiniz.

İstiyoruz ki oynanılan bu oyunlar, hayal gücü geliştirmede önemli bir yer edinsin. Ancak bu şekilde oynadığımız oyun bize fayda verecektir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: