Ucuz elektrik

15 Jan

UCUZ ELEKTRİK

Ucuz Elektrik Nedir?

Ucuz elektrik, 2001 yılında Avrupa birliği uyum süreci kapsamında hayatımıza girmiş bir deyim. Elektrik tamamen devlet tekelinde olduğundan ötürü ‘’ucuz’’ arayışına hiçbir zaman girmedik ama artık hayatımızda böyle bir kavram var, hem ekonomik hem de daha kaliteli hizmet anlayışı sloganı ile çıkılmış bu yola bir göz atalım.

Ucuz Elektrikten Nasıl Faydalanılır?

Ucuz elektrikten faydalanmak bundan önce sadece büyük ölçekli işletmeler için geçerli bir durumdu fakat yeni düzenlemeler ile aylık faturası 130 TL ve üstü her kullanıcı serbest tüketici statüsünde değerlendirildiğinden kendi tedarikçinizi, ekonomik durumunuza göre belirleyebilirsiniz.

Ucuz Elektrik Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar?

Piyasada birçok elektrik dağıtım firması bulunmaktadır ve bu firmaların düzenlenmesi içinde Elektrik Piyasaları Düzenleme Kurulu (EPDK) kurumu kurulmuş ve görevlendirilmiştir. Aslında bu durum tam anlamıyla cep telefonları firmalarının arasındaki rekabetin tıpatıp aynısıdır.

Örneğin; bir elektrik firması indirimli elektrik kampanyası ile serbest tüketici sınıfındaki müşterilerine yılda 1 aylık faturayı ödeme sözü vermiştir, bu ve bunun gibi birçok kampanya ile elektrik giderlerini minimuma indirebilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: