Kullanıcı Yorumları

20 Aug

Günümüzde online alışveriş siteleri ve diğer e-hizmet satışı yapan firmaların kalite karnesi, büyük oranda kullanıcı yorumları ile belli oluyor. Kişiler satın aldıkları ürün ve hizmetlerle ilgili pek çok kritere göre değerlendirme yapıp, ürün ya da hizmeti alacak diğer kişilere de rehberlik etmiş oluyorlar. Bu e-ticaret devrinde uzun süredir beklenen ve son yıllarda nihayet ülkemizde de oturmuş bir alışkanlık haline geldi.

Kullanıcıların firmalar ve internet siteleri ile ilgili memnuniyet ve şikayetleri, kaliteli hizmete daha çok talebin oluşmasını sağlıyor ve müşteri memnuniyetinden yoksun firmaların da kullanıcıları mağdur etmesinin büyük ölçüde önüne geçebiliyor. İnternet kullanıcıları, bir ürün ya da hizmet ile ilgili kafalarında soru işareti olduğunda, firma ismini “kullanıcı şikayetleri” etiketiyle arama motorunda araştırıyorlar. Karşılarına çıkan çok sayıda müşteri yorumunu değerlendirerek, alışveriş yapıp yapmamaya karar veriyorlar.

İnternette satışı yapılan popüler telefonlar için de müşteri yorumları son derece etkili oluyor. Kullanıcılar almayı düşündükleri telefon modeli ile ilgili “telefon yorumları” etiketiyle yaptıkları aramalarda, daha net bir fikre sahip olmayı amaçlıyorlar.

Kullaniciyorumlari.org adresinden, çok sayıda firma ve e-ticaret sitesi hakkında değerlendirmeye ulaşabilir, kendi değerlendirmenizi iletebilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: